Co to jest Smart Home?

Dowiedz sie co to jest smart home i jakie sa jego zalety


Nasze wyobrażenia na temat inteligentnego domu, zwyczajowo nazywanego smart home mogą być bardzo różne, a jednocześnie każde właściwe. O jakim budynku (mieszkaniu) możemy zatem mówić, że jest inteligentny? System, który wybierzesz powinien dać Ci szerokie możliwości funkcjonalne i jednocześnie nie zniechęcić stopniem skomplikowania. Zatem jak precyzyjnie wyjaśnić co to jest smart home? To idealny inteligentny dom to połączony ekosystem, który w każdym momencie możesz poszerzyć o dodatkowe produkty z gamy IoT (Internet of things), które sprawią, że Twoje życie stanie się wygodniejsze dzięki technologii. Jeśli chcemy mieć system smart, możemy zaplanować automatykę budynkową w nowych inwestycjach, ale też dodać je w istniejących już budynkach. Pamiętaj, że to ma być system, który służy Tobie i Twoim bliskim.

 

Jak działa SALUS Smart Home?

Elementy systemu mogą działać razem, ale także niezależnie. Pełną funkcjonalność systemu uzyskasz, gdy podłączysz bramkę UGE600 do Internetu. Nasz system w komunikacji wykorzystuje protokół ZigBee 2,4 GHz. Co to dla Ciebie oznacza? ZigBee jest energooszczędnym protokołem stosowanym w urządzeniach wykorzystujących fale radiowe. Do najważniejszych zalet ZigBee zalicza się powszechne wsparcie ze strony producentów i stosunkowo dużą łatwość tworzenia bardziej rozbudowanych systemów, uwzględniając także warunki przemysłowe czy wyspecjalizowane zastosowania. Urządzenia SALUS Smart Home pracujące wg protokołu ZigBee działają niczym w topologii gwiazdy, komunikując się pomiędzy sobą przenosząc rozwiązania smart home na zupełnie nowy poziom.

Ile kosztuje SMART HOME od firmy Salus?

Interesuje Cię ile kosztuje smart home - sprawdz

To, ile kosztuje smart home jest zależne od ilości produktów, w oparciu o które zechcesz zbudować określony zestaw. Pamiętaj, że nie potrzebujesz skomplikowanych centrali sterowania. Zacznij od serca Smart Home - bramki internetowej UGE600, która integruje urządzenia SALUS Smart Home w jeden system. Jedna z najprostszych instalacji, która obejmuje kilka wzajemnie wspierających się elementów to koszt około 2000 zł. Finalna inwestycja zależy od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Co ważne, nie ma konieczności zakupu całego systemu smart home. Koszt smart home może sprowadzać się tylko do zakupu pojedynczych elementów, które staną się zalążkiem systemu i do którego możesz z upływem czasu dokupować kolejne elementy, tworząc rozwiązania niemal szyte na miarę.

Warto pamiętać także o ogólnych związanych bezpośrednio z robocizną instalatora. Średnio jest to ok 20% z ogólnych wydatków. W odpowiednim momencie rozważ instalację przez profesjonalistę, by mieć gwarancję bezpieczeństwa i poprawności montażu. Uruchomienie i programowanie z powodzeniem opanujesz sam. Jeśli jednak pojawią się pytania natury technicznej, zawsze do dyspozycji pozostają nasi serwisanci, jak i koordynatorzy pracujący w terenie. 

2019-03::1552381977-zrzut-ekranu-2019-03-12-o-101237.png


Dbając o Twoją wygodę, zapewniamy możliwość wprowadzenia systemu na każdym etapie inwestycji. Będziesz mógł korzystać nie tylko z podstawowych funkcji sterowania ogrzewaniem, ale też z edytora reguł OneTouch, który pozwoli kreować Ci własne scenariusze, pasujące do Twoich potrzeb. Konstrukcja systemu umożliwia ciągłą modyfikację i rozbudowę o nowe technologie uwzględniając nasze (stale rosnące) wymagania. 

 

Więcej, niż ogrzewanie

W tradycyjnych instalacjach często ograniczamy się do tylko jednego termostatu, lecz traci na tym nie tylko nasz komfort, ale również domowy budżet (przez przegrzewanie lub niedogrzanie pomieszczeń). Dzięki inteligentnemu sterowaniu możemy ustawić temperaturę indywidualnie dla każdego pomieszczenia i zarządzać nią przez aplikację na telefonie.

2019-03::1553522034-rolety.jpg

Bez zaskoczenia

W nazbyt upalne dni odpowiednie algorytmy uruchomią rolety, by wnętrze domu nie nagrzało się zbyt mocno. Ograniczysz dzięki temu późniejszą pracę klimatyzacji potrzebną na ew. schłodzenie pomieszczeń. Spędzając swój czas poza domem zawsze możemy sprawdzić aktualny stan pracy poszczególnych urządzeń systemu.

2019-03::1553521561-wiecej-niz-ogrzewanie.jpg

Bez ograniczeń

Bez względu na porę roku Twój dom ma być wygodny, bezpieczny, a przy tym oszczędny. Poza designerskimi regulatorami możesz wybrać produkty, które uczynią Twój system naprawdę smart:

SB600 lub CSB600 – bezprzewodowy przycisk sterujący.
WLS600 – czujnik zalania.
SPE600 – Smart Plug sterujący ON/OFF oraz monitorująca zużycie energii. 
SR600 – przekaźnik, z którym stworzysz szereg definiowanych akcji.
SW600 lub OS600 – czujnik otwarcia.
SD600 – czujnik dymu.

2019-03::1553522034-rolety.jpgDlaczego SALUS Smart Home jest dla Ciebie najlepszy?

Dostępne na rynku systemy to najczęściej rozwiązania skoncentrowane na pewnych elementach inteligentnego budynku, które służą zwiększaniu naszego bezpieczeństwa i wygody. To, co proponuje SALUS Smart Home to dodatkowo możliwość realnego oszczędzania energii i zmniejszania comiesięcznych rachunków w obszarze, które generuje największe koszty - nasze ogrzewanie. Właściwe sterowanie ogrzewaniem poszerzone o produkty smart, to pewna droga do wygodnego i ekonomicznego systemu. Stosowanie takiego rozwiązania umożliwia sterowanie lokalne, jak i z dowolnego miejsca poza budynkiem.

2019-03::1553587814-7-uge600.gif